5 miesięczny cairn terrier <br> Edeus Set'n Match Novak "Kajtek"

5 miesięczny cairn terrier
Edeus Set'n Match Novak "Kajtek"

Cairn Terrier Pielęgnacja Ogólna : włosy, zęby, oczy, uszy, paznokcie


Wskazówki:

  1. Nie obcinaj włosów Cairn Terriera
  2. Kąp go nie więcej jak raz do roku.
  3. W przypadku kiedy twój Cairn bardzo ubrudzi się, wyczyść to miejsce mokrą szmatką. Zabłocone futro wysusz ponieważ suchy piasek szybko odpadnie z futra, a resztę możesz wyczesać. Jeśli Twój Cairn ubrudzi się w czymś wonnym, wypłucz miejsce wodą, przemyj szarym mydłem po czym dokładnie spłucz wymyte miejsce wodą.
  4. Jeżeli rzadziej umawiasz psa na wizyty trymerskie to dla wygody na spacerze posyp włos kredą trymerską, wmasuj, pozwól by pies otrzepał się z nadmiaru kredy i resztę wyczesz. Kreda podsusza  i czyści włos.
  5. Trymowanie nie jest trudne, jednak wymaga treningu, cierpliwości i wprawy. Jeśli nie masz na czasu na naukę trymowania, to po prostu regularnie umawiaj psa na sesję trymowania.

Włos Cairn terriera a kąpiel

Pamiętajmy - każda kąpiel naraża każdego psa na choroby skórne! Przy każdym myciu zmywamy psią florę baktryjną ze skóry, czyli zmywamy ich naturalną ochronę. Decydując się na ręczne trymowanie Cairna, utrzymujemy włos w dobrej kondycji, skóra naszego cairna jest zdrowa, nie utrudniamy sobie życia kąpielami. Szorstki włos nie  zatrzymuje brudów czy zapachów bo jest twardy. Po trymowaniu twój Cairn utrzyma swój naturalny wygląd, a co najważniejsze jego flora bakteryjna na skórze będzie go chronić!

Cairn Terrier  Zęby, Oczy, Uszy, Paznokcie

Upewnij się że zęby są czyste, wolne od zapachów, szczotkuj je w miarę możliwości, podawaj mu suchą karmę do jedzenia, surowe marchewki i białe specjalnie spreparowane kości. Czyść brud który zbiera się z przodu oczu. Jest zazwyczaj suchy więc możesz wyczesać go gęstą szczoteczką. Wyczyść uszy  z wytworzonej woszczyny olejem mineralnym na waciku. Przycinaj paznokcie co trzy tygodnie a włosy pomiędzy opuszkami i na około łap raz w miesiącu.

Script logo