Jesteśmy zrzeszeni w:

Zasady Hodowli Edeus (FCI)

  • Trzy miesięczne szczenię She's so
    Suede Seglavi w Śniegu.

    Trzy miesięczne szczenię She's so <br>Suede Seglavi w Śniegu.

Wszystkie szczenięta Cairn Terrier rodzą się i wychowują w naszym domu. Każde z nich jest przez nas kochane, starannie socjalizowane do bycia towarzyszem rodziny z dziećmi oraz przygotowywane na przygodę na ringu wystawowym.
Będziemy kontynuować ustalanie wysokich standardów poprzez hodowanie zdrowych oraz pięknych Cairnów w ich budowie jak i temperamencie, a w szczególności CZŁONKA TWOJEJ RODZINY!

 

 

Uwagi dodatkowe:

Pamiętaj że młode szczenię cairn terrier może posiadać "potencjał wystawowy", jednakże nie może mieć zagwarantowanej jakości wystawowej. Ustalenie czy szczenię dorównuje do standardu jest możliwe dopiero w wieku pomiędzy 6 a 12 miesiącem.

 

Szczenię nie posiadające "potencjału wystawowego" ma wielką szansę posiadania jakości swoich rodziców. Na ringu wystawowym według wszelkiego prawdopodobieństwa brakowałoby mu bardzo mało do bycia konkurencyjnym, a Ty nie dostrzegł byś różnicy gdybyś nie zapytał i.e. brak ząbka.

Hodowla Cairn Terrierów Edeus jest zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym (ZKwP) oddział Sopot, w Federation Cynologique Internationale (FCI) oraz Midland Cairn Terrier Club w Wielkiej Brytanii .

 

Z Hodowli Edeus FCI dostaną Państwo jedynie i wyłącznie szczenięta z rodowodem / metryczką, zarejestrowane w Polskim Związku Kynologicznym - FCI. Szczenięta pozostające w Polsce mają tatuaże oraz metryki urodzenia, natomiast wyjeżdżające za granicę po wcześniejszych ustaleniach są przygotowywane do warunków importowych krajów przeznaczenia.

 

Po wcześniejszej wspólnej konsultacji, szczenięta cairn terrier będą przydzielane do rodzin. Przydzielanie szczeniąt odbywa się w kolejności dokonanych rezerwacji.

 

Chodzimy na wizyty do naszego weterynarza, wszystkie szczenięta są zaszczepione oraz odrobaczone odpowiednio do wieku a ich rejestry są podpisane w książeczkach zdrowia lub paszportach przez weterynarza. Poddajemy kontroli nasze szczenięta na dziedziczne nieprawidłowości.

 

Rezerwujemy sobie prawo do zatrzymania któregokolwiek ze szczeniąt,  które myślimy, że posiada  zalety potrzebne w naszych przyszłych planach hodowlanych.

 

Nasze szczenięta jadą do swoich rodzin po tym jak odpowiednio zostały odchowane - czyli najwcześniej ok. 10 tygodnia.

 

Nie sprzedajemy naszych szczeniąt do sklepów zoologicznych!

 

Przygotowujemy pisemną umowę kupna/sprzedaży, która jest podpisywana przez obydwie strony.

 

Zawsze służymy pomocą rodzinom we wszelkich pytaniach dotyczących rasy Cairn Terrier, ich żywienia, wychowania oraz trymowania.

 

 

Jesteśmy przeciwni masowym hodowlom produkującym zdziczałe zalęknione szczenięta, bez metryk Polskiego Związku Kynologicznego często w atrakcyjnie niskich cenach. Z głębi serca odradzamy psiaki jeśli nie znają Państwo przodków z czterech pokoleń oraz warunkóww w jakich wychowywał się maluch: z dwóch powodów - zdrowie oraz nerwy które Państwo stracą na leczenie chorego psa.